הדרכה במחנה קיץ

גיוס המדריכים לקיץ 2020 החל!
מועמד/ת הדרכה יקרים, באם נתקלתם בבעיה בשליחת הטופס,
אנא צרו קשר טלפוני במספר 08-9714536
   

פרטי התקשרות

כתובת למשלוח דואר:
הר אמיר 524, מודיעין מכבים רעות
טלפון: 08-9714536
נייד: 052-5959999
אימייל: info@campusa.co.il

הדרכה במחנה קיץ

אחת החוויות הזכורות ביותר לכל ילד ונער היא הקייטנה או מחנה קיץ שאליו יצאו בחופש הגדול, וזה נשאר אתו כל החיים, בין אם הוא מדריך או חניך. כמובן שיש יותר סיכוי שחניכים שנהנו מהשהות שלהם במחנה כזה ישמחו לחזור אליו בעתיד גם כמדריכים, ואם יש להם גם מיומנויות הדרכה וארגון הם בוודאי האנשים הרצויים ביותר לתפקידי הדרכה במחנה קיץ כזה, בישראל או בחו"ל.

הדרכה במחנה קימה אנחנו מחפשים למחנה הקיץ שלנו?

כשמדובר במחנה קיץ בחו"ל נדרשת למדריכים גם אחריות יתרה בגלל הליווי של החניכים במקום שאינו מוכר להם ולכן זוהי חוויה מעניינת לשני הצדדים. אם אתם מחפשים קיץ מעניין ולא שגרתי, אתם יודעים שיש לכם ניסיון בהדרכה ויש לכם מה לתרום לנוער שמשתתף במחנה, אתם מוזמנים לבוא ולהדריך נוער כמוכם, שמחפש קיץ כיפי אבל מלא ערכים ותוכן מעניין. חברויות שנוצרות במחנה קיץ כזה הן חברויות נפלאות שמתחילו גם בהון האנושי שאנחנו מגייסים ומזמינים להשתתף בצוות ההדרכה. הליווי מתחיל מהמפגש בארץ ועד הרגע שבו חוזרים וההורים מקבלים את פני ילדיהם.

מחנה קיץ שנוצרות בו חברויות

CAMP USA מוביל כבר שנים במחנות הקיץ המבוקשים שלו לא רק בגלל הטיול המהנה והשהות בארה"ב, שרבים שואפים לה. המחנה מעניק גם חוויות לנוער יהודי שמחפש להכיר נוער יהודי מרחבי העולם וליצור קשרים מהנים שחלקם יישארו כל החיים. זו הסיבה שהקשרים האנושיים, האמפתיה ואיכויות האישיות של כל מדריך קובעים במידה רבה גם את טיב החוויה והשהות המהנה. מדריך אינו חבר אלא מלווה שגם מכווין ומנחה ומשמש אוזן קשבת, ולכן הוא צריך לדעת לאזן בין כל המיומנויות האלה בצורה נעימה ותוך גילוי הבנה לחוויית הקיץ המשוחררת שמחפשים במחנה כזה. המדריכים שלנו עושים הכל כדי שהקיץ יעבור לא רק בשלום ובצורה בטוחה, אלא גם בנעימות ובכיף.

מה כולל התפקיד?

העבודה של ההדרכה עצמה נמשכת בין 4-3 שבועות במחנה הקיץ בארה"ב באתר שלנו. כל קבוצה של ילדים מקבלת מדריך משלה, ישראלי שמכיר אותם עוד בארץ ואחראי להם. החניכים פוגשים את המדריך במפגש ההכנה ומרגע זה הוא המבוגר האחראי שלהם גם בעיני ההורים. המדריך צמוד אליהם בטיסות ובזמן השהייה במחנה עצמו. בכל בעיה פונים למדריך שמשתדל למצו אלכך מענה ולעדכן אותנו בכל מה שנחוץ להם. מדריכים נתקלים כל הזמן באתגרים שונים שנובעים גם מהעובדה שהם נמצאים רחוק מהבית, אבל גם לזה יש תמיד מענה ואפשר להיעזר בהנהלה ובדרג שמעל, כאשר מתקשים לענות בשטח על הבעיה. המדריך מעדכן את המשפחות ושולח להן כל מה שהן צריכות לדעת, כולל תמונות. הצוות שלנו הוא המפתח לכל חוויה מוצלחת של החניכים ולכן חשוב לנו לבחור נכון את הצוותים, גם כדי שישתלבו בצורה טובה בהדרכה עצמה. זוהי עבודה נהדרת לסטודנטים שרואים עצמם אחר כך בתפקידי הובלה וארגון, הדרכה והוראה. זהו ניסיון מצוין לכל מי שיש לו פינה חמה לילדים ונוער וגם לנקודה היהודית והקשר עם התפוצות, למרות שהמחנה עצמו חילוני ולא דתי או שומר שבת.

איך זה נעשה?

תיפגשו עם החניכים ועם הוריהם כבר בארץ, ברמת גן, ותדריכו אותם כיצד להיערך למחנה כדי להקל על הקליטה ועל ההשתלבות החברתית. ההורים מקבלים מפגש משלהם עם הנחיות ללוגיסטיקה של המחנה. להם נוספים מפגשי גיבוש עם החניכים כדי להכיר אחד את השני ולשים לב לדגשים של כל קבוצת חניכים. מלבד העבודה במחנה עצמו, המדריכים טסים עם הילדים לארה"ב וחוזרים אתם לישראל למפגש האיחוד עם ההורים, וחודשים אחר כך גם למפגש איחוד כולל כדי ליהנות שוב משחזור החוויה.

תמונות מהגלריה

 • קבלת פנים חמה לישראלים
 • לומדים בייסבול באמריקה
 • כוחו של מחנה הקיץ האמריקאי
 • סרטון דוגמא לפעילות "המכבייה" במחנות הקיץ
 • רוכבים על סוסים
 • מנגנים בפעילות המוסיקה
 • חוויה במשחק בייסבול אמריקאי
 • מטפסים עד לשמים
 • קופצים בכיף חיים
 • סקי מים בראבק
 • רוכבים על מתנפחים
 • פנאן באגם

פייסבוק

חווית הקיץ מתחילה בעוד

מחנות פועלים תחת ארגון הגג של המרכזים הקהילתיים היהודיים (JCC Association), התנועה הקונסרבטיבית והתנועה הרפורמית ועומדים בתקנים של ארגון המחנות האמריקאי (American Camping Association).
© כל הזכויות שמורות 2014 CAMP USA / בניית אתרים