שאלות ותשובות

קייטנה בארץ או בחו"ל מיועדת לחניכים צעירים יותר ונותנת פיתרון לשעות הבוקר והצהריים, בעוד שבשאר חלקי היום יש למצוא פתרונות נוספים עבור הילדים. במחנה קיץ בחו"ל לעומת זאת, החניכים לנים בבקתות ופעילים ללא הפסקה, 24 שעות ביממה. בנוסף, במחנות הקיץ שלנו בארה"ב ובקנדה מגוון אפשרויות הפעילות רחב יותר, מתקיים מפגש בין בני נוער ישראלים לבני נוער אמריקאים והשהות במחנה מאפשרת היכרות אמיתית עם התרבות האמריקאית.

בסאמר קאמפ (Summer Camp) לומדים החניכים אנגלית באופן חוויתי ובלתי פורמאלי על ידי שימוש בשפה לאורך כל היום,
בעוד שבסאמר סקול (Summer School) לימוד האנגלית נעשה בכיתות לימוד. בנוסף, סאמר קאמפ מתקיים בארצות הברית ובקנדה ואורכו כ- 3-4 שבועות לעומת סאמר סקול המתקיים באנגליה והינו קצר יותר (אורכו כשבועיים בלבד).

מגוון עשיר של פעילויות ספורט, ספורט ימי, ספורט אתגרי, אומנויות במה אומנויות פלסטיות, מוסיקה, ריקוד ועוד.
טיולים לפארקי השעשועים הגדולים באמריקה, לאתרי נוף מפורסמים ומדהימים ביופיים ויום קניות ב-OUTLETS אטרקטיביים.
חברים לכל החיים – בני הנוער הישראלים והאמריקאים הופכים לחברים הקרובים ביותר.
שיפור השפה האנגלית – במחנה הקיץ תדברו כל היום אנגלית ותשפרו את השפה באופן משמעותי.
עיצוב הזהות האישית – מחנה הקיץ בחו"ל מעצים את בני הנוער ומעניק להם את האפשרות להביא עצמם לידי ביטוי, לקחת אחריות ולרכוש עצמאות ובגרות.
היכרות אמיתית עם הקהילה היהודית והתרבות האמריקאית.
ציונות בלי מרכאות – במחנה הקיץ בחו"ל הופכים בני הנוער ל"שגרירים צעירים" ומייצגים את מדינת ישראל ברוח פתוחה ופלורליסטית.

ביטחון ובטיחות הילדים נמצאים בעדיפות עליונה של המחנות והם הקו המנחה והבסיס המוביל את כולם. המחנות סגורים לקהל הרחב וקיימת בהם השגחה במשך 24 שעות ביממה. כל המחנות עומדים בתקן של ארגון המחנות האמריקאי לגבי שטחי המחנה, חדר האוכל וכל מתקניו. אזורי המים נמצאים תחת השגחה לאורך כל שעות הפעילות וכל הצוות עובר הכשרת עזרה ראשונה.

יחס החניכה במחנות הקיץ עומד על מדריך לכל 5-3 ילדים. ישנם שני סוגי מדריכים אשר ילוו את ילדכם בקיץ:

המדריכים הישראלים, שהינם בעלי רקע וניסיון עשיר בתחום החינוך, עבודה עם נוער והם דוברי אנגלית שוטפת, עוברים תהליכי מיון והכשרה יסודיים ומקצועיים. מדריכים אלו ילוו את ילדיכם לאורך תהליך ההכנה בארץ, דרך הטיסה, ההגעה למחנות ובמהלך כל הקיץ עד חזרתם לשדה התעופה בן- גוריון שבישראל.

המדריכים האמריקאים הינם מדריכים מקצועיים ומיומנים, לרוב בוגרי המחנות עצמם שחזרו למחנה כדי להעניק לחניכים את אותה חוויה משמעותית שהם חוו בעצמם. הם נבחרים בקפידה ועוברים הכשרה פרטנית ומקיפה. המדריכים הינם גורם משמעותי ביותר ביצירת החוויה בקיץ ומהווים עבור החניכים דמות חיובית שנשארת בזיכרונם שנים רבות. מנהלי המחנות הם בעלי תואר שני בעבודה סוציאלית, בעלי ניסיון וותק רב שנים, ומביאים את ההתלהבות והאהבה לעבודתם ולבני הנוער.

הנהלת המחנה דואגת להסעה מאורגנת משדה התעופה למחנה. המדריך הישראלי שיתלווה לילדים יהיה אחראי על הנסיעה וההגעה למחנה. זמני ההגעה יהיו מתואמים עם המחנה, שיהיה מוכן לקליטה מהירה וחלקה של קבוצת הישראלים.

המגורים הם בבקתות עץ או באוהל מאובזר (כתלות במחנה ובשכבת הגיל), בקבוצות של בין 14-10 ילדים עם מקלחות ושירותים. המשתתפים הישראלים יתחלקו לקבוצות יחד עם המשתתפים האמריקאים וזאת כדי לחוות את חווית המחנה במלואה.

המדריכים ייצרו איתכם קשר מיידי עם הגעתם של הילדים למחנה לאחר הטיסה וידאגו שכל ילד יתקשר הביתה בימים הראשונים. במהלך השהות במחנה ישלח אליכם המדריך לעיתים תכופות מיילים ותמונות ובמקביל תוכלו אתם לשלוח לילדכם מיילים, מכתבים וחבילות. בנוסף, כל חניך יצלצל הביתה פעמיים במהלך המחנה. בכל מקרה דחוף, ארגון "קשר חם" ייתן מענה מיידי ביצירת קשר עם הנהלת המחנה.

כן. אנו מעוניינים שילדיכם יחוו את הקיץ עם חבריהם, ולכן נתחשב ככל הניתן בבקשותיכם.

המחנות מתחשבים מאוד בנושאים אלה. אנו נדאג להעביר להם את המידע הפרטני לגבי האלרגיה או הרגישות והם ידאגו לאוכל מתאים. בכל מקרה בכל המחנות תמיד קיימת אופציה צמחונית כאשר מוגשת ארוחה בשרית.

המחיר כולל בתוכו את כל המרכיבים הקשורים בחווית מחנה הקיץ:
גיוס ועזרה ברישום
הכנה מקיפה לקראת היציאה
גיוס והכשרת צוות המדריכים
כרטיסי טיסה (כולל מיסי נמל, דלק וביטחון)
ביטוח מקיף כולל הרחבה לספורט אתגרי
מחנה הקיץ (כולל: לינה, ארוחות, הפעילויות השונות, כביסה, פינוקים בקיוסק ועוד)
קשר קבוע עם המשפחות במהלך הקיץ

הוצאת ויזה לארה"ב
דמי כיס

במחנה ישנה מרפאה אשר מאוישת 24 ביממה ע"י אחות מוסמכת, וכן רופא שנמצא במחנה או במרחק קריאה, הצוות הרפואי נותן את מלוא תשומת הלב לכל חניך וחניך. המחנות נמצאים במרחק קצר מבתי החולים המקומיים, שיסייעו במידת הצורך.

הביטוח הרפואי נרכש באופן מאורגן לכל משתתפי התוכנית וכולל הרחבה לספורט אתגרי. עם זאת, על כל נרשם לבדוק את הביטוח ותכניו ולקבל החלטה באם ביטוח זה עונה על צרכיו באופן מלא.

כדאי לשלוח דמי כיס לקניות במהלך ימי הטיול. אנו ממליצים על סכום של בין 300-500 דולר.

כל אחד מהמחנות יקצה מספר שעות לקבוצת הילדים הישראלים לצאת למתחם קניות הממוקם בסביבת המחנה על מנת לתת לילדים אפשרות לקניות.

לצפייה ברשימת הציוד לחצו כאן
חשוב לציין כי רשימת הציוד הינה בגדר המלצה, ועל כל משפחה להחליט על כמות הפריטים המתאימים לה ביותר.

כביסה נעשית על ידי המחנה אחת לשבוע. יש לשלוח עם הילדים שק כביסה, בו יוכלו להכניס חלק מבגדיהם ולקבל אותם נקיים בחזרה. חייבים לסמן את הבגדים בטוש בלתי מחיק למים עם שם ילדיכם כדי למנוע אובדן פריטים במהלך הכביסה.