שאלות נפוצות

מה ההבדל בין מחנה קיץ בחו"ל לבין קייטנה בארץ או בחו"ל?

קייטנה בארץ או בחו"ל מיועדת לחניכים צעירים יותר ונותנת פיתרון לשעות הבוקר והצהריים, בעוד שבשאר חלקי היום יש למצוא פתרונות נוספים עבור הילדים. במחנה קיץ בחו"ל לעומת זאת, החניכים לנים בבקתות ופעילים ללא הפסקה, 24 שעות ביממה. בנוסף, במחנות הקיץ שלנו בארה"ב ובקנדה מגוון אפשרויות הפעילות רחב יותר, מתקיים מפגש בין בני נוער ישראלים לבני נוער אמריקאים והשהות במחנה מאפשרת היכרות אמיתית עם התרבות האמריקאית.

מה ההבדל בין סאמר קאמפ לסאמר סקול?

בסאמר קאמפ (Summer Camp) לומדים החניכים אנגלית באופן חוויתי ובלתי פורמאלי על ידי שימוש בשפה לאורך כל היום,
בעוד שבסאמר סקול (Summer School) לימוד האנגלית נעשה בכיתות לימוד. בנוסף, סאמר קאמפ מתקיים בארצות הברית ובקנדה ואורכו כ- 3-4 שבועות לעומת סאמר סקול המתקיים באנגליה והינו קצר יותר (אורכו כשבועיים בלבד).

מהם היתרונות של מחנה קיץ בחו"ל?

מגוון עשיר של פעילויות ספורט, ספורט ימי, ספורט אתגרי, אומנויות במה אומנויות פלסטיות, מוסיקה, ריקוד ועוד.
טיולים לפארקי השעשועים הגדולים באמריקה, לאתרי נוף מפורסמים ומדהימים ביופיים ויום קניות ב-OUTLETS אטרקטיביים.
חברים לכל החיים - בני הנוער הישראלים והאמריקאים הופכים לחברים הקרובים ביותר.
שיפור השפה האנגלית - במחנה הקיץ תדברו כל היום אנגלית ותשפרו את השפה באופן משמעותי.
עיצוב הזהות האישית - מחנה הקיץ בחו"ל מעצים את בני הנוער ומעניק להם את האפשרות להביא עצמם לידי ביטוי, לקחת אחריות ולרכוש עצמאות ובגרות. 
היכרות אמיתית עם הקהילה היהודית והתרבות האמריקאית. 
ציונות בלי מרכאות - במחנה הקיץ בחו"ל הופכים בני הנוער ל"שגרירים צעירים" ומייצגים את מדינת ישראל ברוח פתוחה ופלורליסטית.

מה הם סידורי האבטחה והבטיחות במחנות?

ביטחון ובטיחות הילדים נמצאים בעדיפות עליונה של המחנות והם הקו המנחה והבסיס המוביל את כולם. המחנות סגורים לקהל הרחב וקיימת בהם השגחה במשך 24 שעות ביממה. כל המחנות עומדים בתקן של ארגון המחנות האמריקאי לגבי שטחי המחנה, חדר האוכל וכל מתקניו. אזורי המים נמצאים תחת השגחה לאורך כל שעות הפעילות וכל הצוות עובר הכשרת עזרה ראשונה.

מהי מידת ההשגחה על הילדים?

יחס החניכה במחנות הקיץ עומד על מדריך לכל 5-3 ילדים. ישנם שני סוגי מדריכים אשר ילוו את ילדכם בקיץ: 

המדריכים הישראלים, שהינם בעלי רקע וניסיון עשיר בתחום החינוך, עבודה עם נוער והם דוברי אנגלית שוטפת, עוברים תהליכי מיון והכשרה יסודיים ומקצועיים. מדריכים אלו ילוו את ילדיכם לאורך תהליך ההכנה בארץ, דרך הטיסה, ההגעה למחנות ובמהלך כל הקיץ עד חזרתם לשדה התעופה בן- גוריון שבישראל. 

המדריכים האמריקאים הינם מדריכים מקצועיים ומיומנים, לרוב בוגרי המחנות עצמם שחזרו למחנה כדי להעניק לחניכים את אותה חוויה משמעותית שהם חוו בעצמם. הם נבחרים בקפידה ועוברים הכשרה פרטנית  ומקיפה. המדריכים הינם גורם משמעותי ביותר ביצירת החוויה בקיץ ומהווים עבור החניכים דמות חיובית שנשארת בזיכרונם שנים רבות. מנהלי המחנות הם בעלי תואר שני בעבודה סוציאלית, בעלי ניסיון וותק רב שנים, ומביאים את ההתלהבות והאהבה לעבודתם ולבני הנוער.

האם אוכל לבקר את הילד שלי במחנה?

בחלק מהמחנות מתקיים יום ביקור רשמי המיועד להורים ולכל המשפחה. יום זה מהווה הזדמנות להכיר את המחנה, החניכים והצוות ולהתנסות בחלק מהפעילויות שילדיכם עוברים במהלך הקיץ. בנוסף, קיימת אפשרות לביקור משפחות של בני הנוער הישראלים גם במועדים אחרים, בתיאום מראש.

איך מגיעים הילדים משדה התעופה למחנות?

הנהלת המחנה דואגת להסעה מאורגנת משדה התעופה למחנה. המדריך הישראלי שיתלווה לילדים יהיה אחראי על הנסיעה וההגעה למחנה. זמני ההגעה יהיו מתואמים עם המחנה, שיהיה מוכן לקליטה מהירה וחלקה של קבוצת הישראלים.

מהם תנאי המגורים במחנה?

המגורים הם בבקתות עץ או באוהל מאובזר (כתלות במחנה ובשכבת הגיל), בקבוצות של בין 14-10 ילדים עם מקלחות ושירותים. המשתתפים הישראלים יתחלקו לקבוצות יחד עם המשתתפים האמריקאים וזאת כדי לחוות את חווית המחנה במלואה.

איך אצור קשר עם הילד שלי במהלך הקיץ?

המדריכים ייצרו איתכם קשר מיידי עם הגעתם של הילדים למחנה לאחר הטיסה וידאגו שכל ילד יתקשר הביתה בימים הראשונים. במהלך השהות במחנה ישלח אליכם המדריך לעיתים תכופות מיילים ותמונות ובמקביל תוכלו אתם לשלוח לילדכם מיילים, מכתבים וחבילות. בנוסף, לכל חניך יינתנו מספר הזדמנויות להתקשר הביתה במהלך תקופת המחנה. בכל מקרה דחוף, ארגון "קשר חם" ייתן מענה מיידי ביצירת קשר עם הנהלת המחנה.

האם ניתן לבקש שהילד שלי יהיה באותה בקתה עם חבר?

כן. אנו מעוניינים שילדיכם יחוו את הקיץ עם חבריהם, ולכן נתחשב ככל הניתן בבקשותיכם. 

מה אם לילד שלי יש אלרגיות או רגישות לאוכל מסוים?

המחנות מתחשבים מאוד בנושאים אלה. אנו נדאג להעביר להם את המידע הפרטני לגבי האלרגיה או הרגישות והם ידאגו לאוכל מתאים. בכל מקרה בכל המחנות תמיד קיימת אופציה צמחונית כאשר מוגשת ארוחה בשרית.  

מה כולל המחיר?

המחיר כולל בתוכו את כל המרכיבים הקשורים בחווית מחנה הקיץ:  
גיוס ועזרה ברישום 
הכנה מקיפה לקראת היציאה  
גיוס והכשרת צוות המדריכים 
כרטיסי טיסה (כולל מיסי נמל, דלק וביטחון) 
ביטוח מקיף כולל הרחבה לספורט אתגרי
מחנה הקיץ (כולל: לינה, ארוחות, הפעילויות השונות, כביסה, פינוקים בקיוסק ועוד) 
קשר קבוע עם המשפחות במהלך הקיץ

מה המחיר אינו כולל?

הוצאת ויזה לארה"ב
דמי כיס

מה קורה אם הילד שלי חולה במחנה?

במחנה ישנה מרפאה אשר מאוישת 24 ביממה ע"י אחות מוסמכת, וכן רופא שנמצא במחנה או במרחק קריאה, הצוות הרפואי נותן את מלוא תשומת הלב לכל חניך וחניך. המחנות נמצאים במרחק קצר מבתי החולים המקומיים, שיסייעו במידת הצורך.

איזה ביטוח רפואי מקבלים הילדים?

הביטוח הרפואי נרכש באופן מאורגן לכל משתתפי התוכנית דרך חברת הביטוח "הראל" וכולל הרחבה לספורט אתגרי. עם זאת, על כל נרשם לבדוק את הביטוח ותכניו ולקבל החלטה באם ביטוח זה עונה על צרכיו באופן מלא.

האם כדאי לשלוח עם הילדים דמי כיס?

כדאי לשלוח דמי כיס לקניות במהלך ימי הטיול. 
אנו ממליצים על סכום של בין 300-500 דולר.

האם יש לילדים הזדמנות לצאת לקניות במהלך תקופת המחנה?

כל אחד מהמחנות יקצה מספר שעות לקבוצת הילדים הישראלים לצאת למתחם קניות הממוקם בסביבת המחנה על מנת לתת לילדים אפשרות לקניות.

איזה ציוד לוקחים איתנו?

לצפייה ברשימת הציוד לחצו כאן
חשוב לציין כי רשימת הציוד הינה בגדר המלצה, ועל כל משפחה להחליט על כמות הפריטים המתאימים לה ביותר. 

באיזו תדירות עושים כביסה?

כביסה נעשית על ידי המחנה אחת לשבוע. יש לשלוח עם הילדים שק כביסה, בו יוכלו להכניס חלק מבגדיהם ולקבל אותם נקיים בחזרה. חייבים לסמן את הבגדים בטוש בלתי מחיק למים עם שם ילדיכם כדי למנוע אובדן פריטים במהלך הכביסה. 

 

תמונות מהגלריה

 • חוויה במשחק בייסבול אמריקאי
 • סרטון דוגמא לפעילות "המכבייה" במחנות הקיץ
 • מנגנים בפעילות המוסיקה
 • מטפסים עד לשמים
 • לומדים בייסבול באמריקה
 • סקי מים בראבק
 • רוכבים על סוסים
 • רוכבים על מתנפחים
 • קבלת פנים חמה לישראלים
 • קופצים בכיף חיים
 • כוחו של מחנה הקיץ האמריקאי
 • פנאן באגם

פייסבוק

חווית הקיץ מתחילה בעוד

מחנות פועלים תחת ארגון הגג של המרכזים הקהילתיים היהודיים (JCC Association), התנועה הקונסרבטיבית והתנועה הרפורמית ועומדים בתקנים של ארגון המחנות האמריקאי (American Camping Association).
© כל הזכויות שמורות 2014 CAMP USA / בניית אתרים
Content

לפרטים נוספים אנא מלאו את הפרטים ונחזור אליכם בהקדם