תרומת המדריכים לחוויה של החניך

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
תרומת המדריכים לחוויה של החניך

ההגעה למחנה קיץ בארה"ב היא תהליך מדוקדק ומתוזמן. החניכים הנרגשים נפרדים מהוריהם ויוצאים להרפתקה הנמשכת בין שלושה לארבעה שבועות. החל במפגש ההכנה לקראת המחנה ועד לחזרה לארץ בתום המחנה הם מלווים בידי מדריכים ישראלים מנוסים שנבחרים לאחר מיון קפדני ועוברים הכשרה מקיפה לליווי וההדרכה במחנה הקיץ.

מדריכים דוברי אנגלית

צוותי ההדרכה במחנות הקיץ כוללים מלבד המדריכים הישראלים המסייעים לחניך בהסתגלות הראשונית שלהם בחיי המחנה, מדריכים אמריקאים בעלי הכשרה רבה וניסיון בהדרכת ילדים ונוער. השפה המדוברת במחנה היא אנגלית, בעוד השילוב של המדריכים הישראלים עם המדריכים האמריקאים יוצר אווירת מחנה קיץ בין-לאומי וחווייתי. אחד הדברים שמדגישים את החוויה הקוסמופוליטית הוא האינטראקציה באנגלית של החניכים עם המדריכים, המשפרת את רמת האנגלית המדוברת שלהם.

רגעים יפים ורגעי געגועים

המדריכים הם שותפים חשובים בחוויות החניך במהלך השהות במחנה הקיץ בארה"ב. הם משתתפים באופן פעיל בהווי היום-יומי ומסייעים לחניכים בכל התחומים של חיי המחנה. חשוב להם להקשיב לחניכים שאתם הם מבלים שעות רבות בפעילויות חברתיות וספורטיביות. ראוי לציין שיחס החניכה בין מדריך לחניכים בארה"ב הוא מהגבוהים בעולם ועומד בדרך כלל על מדריך ל- 4-5 חניכים, מה שמאפשר למדריך להיות קשוב ולעודד את החניך באופן אישי גם ברגעי קושי וגעגועים. במקרה של החניכים הישראלים, יחס החניכה אף טוב יותר משום שאותם מלווים לא רק המדריכים האמריקאים אלא גם המדריכים הישראלים.

שמירה על מסגרת המחנה

המדריכים אחראים על החניכים במהלך שהותם ועל תיאום הפעילות שלהם במחנה. הם מלווים את החניך בכל האספקטים היום-יומיים של מחנה הקיץ, מרכזים את הפעילויות הקבוצתיות ומעדכנים לגבי פעילויות עתידיות. הם מתאמים את הפעילויות של חניכיהם מול הנהלת המחנה ובאופן הזה נשמרים נהלי המחנה ולא נגרעת ההנאה של בני הנוער מהפעיליות החברתיות והספורטיביות המגוונות של מחנה הקיץ.

מקומו של המדריך בחוויית המחנה של החניך

המדריכים הם אלו ששומרים על רמת הגיבוש הגבוהה של קבוצות הצעירים במהלך הפעילויות החברתיות והתחרותיות במחנה הקיץ. המדריכים יוצרים קשר אישי עם החניכים שלהם ובכך מתאפשר להם לשלב את בני הנוער באופן המיטבי בחיי המחנה. המדריך הישראלי באופן ספציפי הוא איש הקשר של החניך עם משפחתו במהלך השהות במחנה הקיץ והוא דואג לשלוח להם מיילים ותמונות של הילדים ודואג להתקשרות של טלפונים ומכתבים בין הילדים להוריהם. הקשר זה נמשך גם במפגש הקבוצתי שמתקיים לאחר החזרה לארץ ממחנה הקיץ.

לפרטים נוספים אנא מלאו את הטופס ונחזור אליכם בהקדם