מהי המסגרת המתאימה ללימוד אנגלית בקיץ

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
מהי המסגרת המתאימה ללימוד אנגלית בקיץ

כיום, כאשר משתמשים באינטרנט כאמצעי תקשורת המחבר בין אנשים ברחבי העולם, חייבים להכיר היטב ולשלוט בשפה האנגלית. השימוש בשפה מתחיל כבר בגיל צעיר, כאשר על בני הנוער מוטל להשתמש בה כדי להשתלב בעולם של בני גילם, לקרוא תכנים לא מתורגמים על מסך, הוראות הפעלה של מוצרים ואפילו כדי לקרוא ספרים בשפת המקור. אמנם, לימודי האנגלית בבית הספר מכינים את התלמידים להבנת השפה, אך אינם מהווים סביבה טבעית שמאפשרת להשתמש באנגלית מדוברת באופן חופשי ולשם כך מתקיימות בחופשות הקיץ מסגרות כגון סאמר קאמפ (מחנה קיץ) וסאמר סקול (בית ספר קיץ).

 

סאמר קאמפ הוא מחנה קיץ. בני נוער מהארץ נרשמים בדרך כלל למחנות קיץ בינלאומיים בחו"ל שבהם השפה המשותפת היא אנגלית. השתתפות במחנה קיץ מהווה הזדמנות מצוינת עבור הצעירים לתת ביטוי לכישורי השיחה באנגלית ולשפר באופן טבעי את היכולות בשפה זו. סאמר סקול לעומתו הוא בית ספר קיץ שבו מתקיימים לימודים יעודיים בשפה האנגלית, שמתקיימים בתקופת חופשת הקיץ. מסגרות אלו שונות זו מזו אך עבור תלמידים בחופשה הן הזדמנות ללימוד ולשיפור אנגלית בסביבה של דוברי השפה.

מסגרות שונות ללימוד אנגלית בחופש הגדול

סאמר קאמפ הוא מסגרת אינטנסיבית המיועדת בעיקר לפעילויות חוץ של בני הנוער עם דגש רב על הפעילות החברתית של בני הנוער במחנה. חלק חשוב במחנות אלה יש לפעילויות הספורטיביות הכוללות ענפי ספורט ומים רבים ומגוונים, פעילויות בטבע (טיפוס ואתגרי חבלים, בישולי שדה, טיולים וכדומה), אומנויות שונות, הדרכות ופעולות בנושאים חינוכיים רבים וכמו כן תחרויות קבוצתיות המעודדות את יכולת הגיבוש החברתי של הצעירים. הפעילות של החניכים עם הצוות ובינם לבין עצמם מתבצעת באנגלית ובאופן אינטנסיבי מאוד ולכן לבני הנוער השוהים במחנה בתקופת הקיץ מתאפשר להטמיע את השפה באופן מקיף יותר ממה שמאפשרת להם מסגרת לימודי האנגלית השגרתיים בבית הספר. לעומת מסגרת הפעילויות החופשיות של מחנה הקיץ, סאמר סקול מתנהל במתכונת דומה לזו של בית הספר. הלימודים נערכים בכיתות והם כוללים מערכת שיעורים מסודרת ולימודי אנגלית של כיתת תלמידים עם מורה. לאחר הלימודים מתאפשר לתלמידים לבלות, אך עליהם לשמור על הנהלים ועל מסגרת הכללים במקום. אלה לימודים אינטנסיביים המיועדים לשיפור האנגלית הנלמדת בבית הספר או כתקופת הכנה למבחנים.

סאמר קאמפ או סאמר סקול?

סאמר קאמפ מתאים לבני נוער החובבים פעילויות ספורט ורוצים להשתתף בפעילויות חברתיות מגבשות עם חברים חדשים ולצבור חוויות מהנות בתקופת החופשה. כמו כן, מכיוון שהתקשורת הבין אישית במחנה היא באנגלית בלבד, תלמידים דוברי אנגלית ברמה ממוצעת יכולים לרכוש ניסיון וביטחון נוסף בשימוש בה ולהעשיר את יכולתם המילולית באנגלית. עבור תלמידים שצריכים לשפר את הציון באנגלית מסגרת של סאמר סקול בתקופת הקיץ הכוללת לימוד אינטנסיבי של השפה יכולה להיות פיתרון מתאים להתקדמות בלימודים.

רוצים פרטים נוספים? צרו עימנו קשר בטלפון 08-9714536 או הקליקו כאן למידע נוסף.  

לפרטים נוספים אנא מלאו את הטופס ונחזור אליכם בהקדם