למה ילדים בוחרים בסאמר קאמפ?

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
למה ילדים בוחרים בסאמר קאמפ?

סאמר קאמפ (Summer Camp) הוא מחנה קיץ בארה"ב, שבו משולבים פעילויות ספורט חברתיות מהנות ותחומי עניין חדשים והכל בשפה האנגלית, שהיא השפה המשותפת הן למדריכים והן לחניכים המגיעים למחנה מרחבי העולם. הוא עונה על ציפיות מגוונות של ילדים בחופשת הקיץ, בעיקר אלה שרוצים בפעילות אינטנסיבית בתקופה הארוכה של החופשה – במסגרת סאמר קאמפ ביכולתם ליהנות עם חבריהם וללמוד תחומים מעניינים וחדשים.

בילוי עם חברים חדשים בסאמר קאמפ

מבחינת ילדים הבוחרים בסאמר קאמפ, המחנה מיועד ליצירת קשרים חברתיים עם בני גילם. ישנם צעירים שמעדיפים לנסוע לסאמר קאמפ ללא חבריהם, אחרים בוחרים לנסוע עם חבר או קבוצת חברים. אלה וגם אלה ימצאו עצמם מהר מאוד יוצרים קשרים עם חברים חדשים במחנה. זה מכיוון שאל הסאמר קאמפ מגיעים בני נוער ממדינות שונות, הם סקרנים ומעונינים לפגוש בבני נוער בני גילם ממדינות אחרות, ובמחנה נוצרות חברויות חדשות, שנמשכות גם לאחר סיום המחנה.

פעילויות מחנה בלתי פוסקות

הייחוד של סאמר קאמפ נובע בין השאר מאופי הפעילויות במחנה. מתקיימות פעילויות רבות באוויר הפתוח, תחרויות ספורט ופעילויות חברתיות שכוללות אלמנטים של קמפינג והכרת הסביבה. פעילויות אלו מתנהלות סביב לו"ז יום-יומי, הכולל טיולים בשטח, הדרכות או תחרויות. לבני הנוער ניתנות מגוון הזדמנויות ללמוד נושאים חדשים ולהפגין את יכולותיהם הספורטיביות והחברתיות. בנוסף לפעילות הספורטיבית המתוכננת מתקיימים במחנה הקיץ אירועים חברתיים ופעילויות קבוצתיות מהנות.

לפגוש חברים חדשים מרחבי העולם

החניכים במחנה מגיעים ממדינות ומאזורים שונים. השילוב הנפלא של בני נוער שלכל אחד מהם רקע אתני, תרבותי וחברתי ייחודי, עם האפשרויות שמעניקה התרבות הגלובלית, יוצר אווירה שמאפשרת לילדם להשתלב באווירה הכללית ולהתבטא באופן ייחודי, הן באמצעות הפעילויות הספורטיביות, והן באמצעות הדיונים המתקיימים במחנה. זוהי תקופה אינטנסיבית ומעניינת וכאמור, גם לאחר סיום מחנה הקיץ, ממשיכים הצעירים לשמור על קשרים חוצי גבולות.

ללמוד אנגלית מדוברת

לבני הנוער בארץ חשוב ללמוד אנגלית. מבחינתם זוהי כמעט שפה שנייה שבאמצעותה מפעילים אפליקציות ומשחקים. כמו כן הכרת השפה חשובה לתחומי לימודים עתידיים רבים. מכיוון שבמחנה הקיץ הפעילויות מתקיימות כולן בשפה האנגלית, תוך זמן קצר הופכת השפה לשגורה בפיהם של הילדים. הטמעת השפה המדוברת מעניקה להם יכולת דיבור משופרת והבנה טובה יותר של שפה זו בכללה. בנוסף, הדבר מתבטא בשיפור הציונים בבית הספר ובשיפור הביטחון העצמי בשיח באנגלית.

מדוע לבחור במסגרת מחנה לקיץ?

מחנה קיץ בארה"ב הוא בחירה אטרקטיבית עבור אותם ילדים שרוצים להתיידד עם חברים בני גילם במחנה בחו"ל ולגלות איתם הרפתקאות חדשות. בין הסיבות הנוספות לבחירה בסאמר קאמפ נכללות האפשרות לפיתוח יכולות עצמאיות הרחק מהבית וחיזוק יכולת הדיבור באנגלית. האם העובדה שמחנה קיץ בארה"ב מתקיים במסגרת הדומה לקייטנה מפריעה לבני הנוער? עבור הילדים המעדיפים לנסוע לסאמר קאמפ בתקופת החופשה אין מדובר בזמן חופשה "מבוזבז", וכמובן, טיול ארוך בחו"ל אפשר לקיים לאחר סיום הלימודים.

לפרטים נוספים אנא מלאו את הטופס ונחזור אליכם בהקדם