הקשר בין הורה מאושר למחנה קיץ

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
הקשר בין הורה מאושר למחנה קיץ

הורים רבים שואלים אותנו על היתרונות של מחנה קיץ, עד כמה באמת הילדים יכולים לגדול ולהתבגר בקיץ אחד והאם השינוי יוכל להחזיק מעבר לחודש אחד.
כל הורה בוגר מחנה קיץ, יוכל לספר שהמחנה לא רק טוב לילד אלא לכל המשפחה. אם אתם הורים ששוקלים לשלוח בפעם הראשונה ילדכם למחנה, או אתם לחוצים כי אינכם בטוחים שילדכם מוכן לחוויה, רצינו לחלוק אתכם כמה מהשינויים שאתם יכולים לצפות להם אחרי רק קיץ אחד רחוק מהבית. זה מדהים מה קיץ אחד במחנה יכול לגרום. אנחנו בוודאות רואים את השינויים אצל החניכים שלנו, אבל מאוד אוהבים לקבל את עשרות המכתבים מהמשפחות אשר שלחו את ילדיהם בפעם הראשונה ומבקשים לדעת מה כל כך מיוחד במחנה שמשנה את ילדם מהקצה אל הקצה. הנה כמה שינויים שצפויים לכם:

רצון לנסות דברים חדשים

אומרים שהקסם מופיע כאשר דוחפים את האנשים מחוץ לאזור הנוחות שלהם ולכן אומרים שמחנה קיץ הוא מקום קסום כי שם הילד "חייב" להתנסות בדשברים שמעולם לא התנסה בהם ולאט לאט מתגלים עוד ועוד כשרונות והוא מתחיל לגלות את עצמו. למשל, ילד ששיחק רק כדורגל מגלה פתאום תחומים שמעולם לא ידע שהוא טוב בהם או שהם קיימים, כמו בייסבול, גולף, לקרוס וכדומה. בנוסף, בגלל שהחניכים עובדים ופועלים כקבוצה, הם לומדים לקבל את ההבדלים ביניהם, מנסים טעמים חדשים וחוויות חדשות ולומדים שניתן להיפתח לדברים חדשים. אמא אחת שיתפה אותנו בכך שבתה הבררנית הייתה אוכלת רק בייגל נקי, פסטה ללא רוטב, פיצה רק מחנות אחת ושוקולד הרשי. שבעה שבועות אחרי, היא יכולה להכין לבתה ואפל בלגי לארוחת הבוקר (בכל זאת יש בהם קצת חלבון), פסטה בכל צורה, פיצות מסוגים שונים וסלטים מכל מיני סוגים!

בנוסף, כאשר ילדים חווים את התגמול על הניסוי של הדברים החדשים, הדבר גורם להם לרצות לנסות עוד. כל כך הרבה חניכים מסתכלים על קיר הטיפוס שלנו ורועדים מהמחשבה של "להיות למעלה". אחרי כמה שבועות בהם ראו את החברים שלהם עושים את זה, והמדריכים מעודדים, רובם יילכו על זה ויתנו צ'אנס! ההתלהבות מלהגיע אפילו למחצית הקיר, לראש הקיר, או אפילו יותר טוב להגיע לירידה באומגה, כל כך ממריצה ומביאה אותם להיות פתוחים כדי לנסות יותר דברים חדשים בעתיד.
אז מה הרווחנו? אין צורך במאבקים מתישים מול הילדים, שמעזים ומנסים יותר.

גאווה על טיפול עצמי

במשך ארבעה שבועות, החניכים שלנו למעשה צחצחו את שיניהם, הברישו את שיערם, התקלחו והתלבשו בעצמם, סידרו את הבגדים הנקיים בארון לאחר שהגעו מהכביסה וסידרו את מיטתם בבוקר. להפתעתנו, כל הדברים האלו היו כרוכים במעט מאוד תזכורות ומשא ומתן, משום הילדים הבינו את החשיבות וידעו שהאחריות להישאר נקיים ונאים נופלת עליהם, ללא אבא או אמא שירדפו אחריהם.
אז מה הרווחנו: שעת מקלחת להם זה עכשיו שעת מנוחה עבורנו!

כבוד לבית ולמשפחה

אנחנו מדברים הרבה על הקסם במחנה, אבל יש גם קסם בבית. זהו קסם אחר. זהו קסם בו הילדים זורקים את הבגדים שלהם על הרצפה עד שאלו נעלמים, משאירים את הצלחות המלוכלכות על השולחן ופתאום… הן נקיות. האם זה נשמע כמו הבית שלכם? במחנה שום דבר לא נעלם בעצמו. החניכים אחראים על פינוי הצלחות, מחזור, ניקיון של הבקתה, סידור החפצים האישיים, קיפול הבגדים שלהם וסידור המיטות. כשהמדריכים בודקים את ניקיון הבקתה, הילדים יהיו האחרונים שירצו לאכזב את המדריכים שלהם או את חבריהם לבקתה.
ישנה גם אהבה עמוקה יותר בין אחים במחנה. אם ילדיכם ביחד במחנה, הם מצליחים להרגיש חיבור מיוחד יותר כאשר הם שומרים אחד על השני בלי אמא או אבא בסביבה. אפילו כמה דקות של מפגש בין אחים במחנה מצליח לגבש את האהבה והכבוד שלהם. חניכים חדשים גם מעריכים את השמירה של אחיהם או אחיותיהם הגדולים והמנוסים במחנה, ומוכנים למקרים רבים לשמר הערכה זו גם לאחר חזרתם הביתה. לגדולים מצידם יש הערכה עמוקה יותר על משמעות היותם אח גדול ומשמעותי.
אז מה הרווחנו? על ילד שמשקיע ותורם לסידור וארגון הבית, על אח גדול שיכול ללוות את אחיהם הקטנים לבית הספר, לבדוק מה שלומם או להרבות לבלות ביחד.

זמן מנוחה איכותי

אחת הסיבות החשובות לרצון ההורים לשלוח את ילדיהם למחנה, זה כי הוא יהיה מנותק במשך ארבעה שבועות. במחנה אנחנו מנותקים 100% מהטכנולוגיה ומחוברים 100% עם האנשים. הכוונה לזמן מנוחה אינה משחק באייפד, נייד או צפייה בטלוויזיה. כאשר הילד יחזור הביתה, תהיו מופתעים על הפעילויות אליהן הוא פתאום נמשך בזמן המנוחה. תחביבים חדשים כמו קריאה, משחק קלפים, הכנת צמידים, כתיבת יומן או משחק כדור יהיו שינוי מרענן לילדים ולכם.
אז מה הרווחנו? כיף כמו בימים הטובים… ערב משחקי משפחה, משחקי קלפים (במקום אייפד) ואולי אפילו אהבה לספרים. תאר לעצמך עולם בו אתה לא צריך לרדוף אחרי הילד כדי שיקרא ספר? בנוסף, הילד יכול גם ללמוד ליהנות מזמן שקט אצלו בחדר… בריחה קטנה מההתרוצצויות של היום המודרני.

מודעות וחיבור לחיים סביבם

לפני כמה שנים יצא סרטון ביוטוב שמהר מאוד הפך לויראלי "LOOK UP", סרטון קשה שהזכיר לנו שרובנו (וילדינו) מעבירים את רוב הזמן בעודנו מתבוננים מטה אל עבר מכשיר הנייד שלנו, שולחים הודעות, רואים סרטונים, מתחבאים מאחורי הטכנולוגיה ומתנתקים מהעולם. במחנה, אנחנו תמיד מסתכלים למעלה (LOOK UP), לעיניים של כולם. הידיים שלנו פנויות כדי להחזיק זוג יד אחר, לשחק או לייצר. במחנה אנחנו מתחברים. אנחנו מחוברים לחיים. אנחנו חיים את הרגע!
ילדים לומדים להקשיב אחד על השני במחנה. הם מבינה מה מניע אותם, מה מפחיד אותם ומה הכוונה במונח "חבר אמת". הם לומדים  על השלכות המעשים שלהם על חבריהם, איך ליישב סכסוכים, איך להוביל ואיך להיות חלק מקבוצה. בנוסף, בגלל שהם נאלצים לחיות באותה בקתה עם אותם אנשים למשך ארבעה שבועות, הם לומדים שלא הכל סביבם ויש להתחשב גם באחר..
אז מה הרווחנו? ילד יותר טוב. בן או בת יותר טובים. אח או אחות טובים יותר. חבר טוב יותר. תלמיד טוב יותר. חבר קהילה טוב יותר ושחקן קבוצתי טוב יותר.

כל זה יכול להגיע רק מקיץ אחד במחנה קיץ. תארו לעצמכם איזה שינוי יעבור על הילד שלכם אחרי שני קיצים, חמישה קיצים או עשר? פה קבור הכלב!

רוצים לשמוע על יתרונות נוספים של מחנות הקיץ? הקליקו כאן או התקשרו למשרדנו בטלפון 08-9714536.

(נכתב על ידי מיטש וסטפאני ריטר, מנהלי מחנות קיץ בארה"ב מעל 25 שנה)  

לפרטים נוספים אנא מלאו את הטופס ונחזור אליכם בהקדם