דרך נוספת לנתק את הילדים מהמסכים

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
דרך נוספת לנתק את הילדים מהמסכים

עבור ההורים, חופשת קיץ שבה הבילוי הצפוי של הילדים הוא צפייה במסך או משחקי מחשב היא הפסד חוויתי של בני הנוער. אבל כשההורים רוצים לנתק את הילדים מהמסך, נראה שאין להם אלטרנטיבות ראויות שיכולות להיות מעניינות יותר עבור בני העשרה יותר מהפעילות המוכרת שמתרחשת על המסך של המחשב או הנייד.

הורים, אתם לא לבד. לפי מחקר שנערך לאחרונה, בני נוער בגילאי שלוש עשרה עד שמונה עשרה, שהבילוי היומי שלהם כולל שעתיים ביום מול מסך המחשב או הנייד, סובלים מהערכה עצמית נמוכה, למרות הידע שהסביבה הטכנולוגית מספקת להם. לעומתם, בני גילם שבשעות הפנאי שלהם מבלים בפעילויות חברתיות וספורטיביות, מאושרים יותר.

אומנם הסביבה האינטרנטית מעשירה את הידע של הצעירים שצוברים חברים רבים דרך מכשירי הטלפון שלהם. הם אולי משתפים חברים רבים, אבל, חווים את הכול באופן פסיבי, מכיוון שאלו חוויות של אחרים שאותן הם משתפים עם חבריהם הוירטואליים. מה יכולים ההורים להציע שיגרום להם להתנתק מהחוויות הפסיביות שמציע המסך וליהנות מפעילויות אמתיות?

האם אפשר לנתק את הילד ממסך המחשב ולהציע לו פעילויות ספורט כאלטרנטיבה?

ובכן, יש פעילות אקטיבית ומרתקת בתקופת הקיץ, כזו שכוללת חוויות מגוונות, פעילויות ספורט ובילוי בחיק הטבע עם בני גילם. וזה, כמובן, מחנה קיץ בארה"ב שכולל כמה שבועות של בילוי חלומי, עם חברים מכל העולם. וללא טלפונים ניידים!

וכך, בחוץ לארץ, הרחק מהבית, הם יוצרים מחדש את תפישת העולם שלהם תוך פעילות משותפת עם בני גילם. לכמה שבועות נזנחים הנייד והמחשב לטובת משחקים קבוצתיים ובילוי בבריכה. במקום צפייה פסיבית בתמונות באינסטגרם ושיתוף חוויות של חבריהם בווטסאפ, הם חווים בעצמם שפע של פעילויות. במקום לשוחח במשך שעות עם חברים שמעולם לא פגשו הם מבלים ומשחקים עם חברים אמתיים.

מחנה הקיץ פותח לצעירים את הדלת לחוויות חדשות ולהתמודדויות מרגשות שאותן לא יחוו דרך מסך המחשב. ומה קורה להם בתקופת המחנה? בני הנוער מתמודדים עם הסביבה החברתית והפיזית בזמן אמתי, כשהם שוהים הרחק מהבית, ללא אמצעים אלקטרוניים חלופיים. הם מכירים מחדש את יכולותיהם ומבלים חופשה נפלאה ומלאת פעילויות וחוויות.

לפרטים נוספים אנא מלאו את הטופס ונחזור אליכם בהקדם